گتسبی بزرگ

16 دی 1397 - 9:53
گتسبی بزرگ

بخش 1

متوسط

بخش 2

متوسط

بخش 3

متوسط

بخش 4

متوسط

بخش 5

متوسط

بخش 6

متوسط

بخش 7

متوسط

بخش 8

متوسط

بخش 9

متوسط

بخش 10

متوسط

بخش 11

متوسط

بخش 12

متوسط

بخش 13

متوسط

بخش 14

متوسط

بخش 15

متوسط

بخش 16

متوسط

بخش 17

متوسط

بخش 18

متوسط

کتاب «گتسبی بزرگ» در ابتدا با استقبال چندانی مواجه نشد و در خلال جنگ جهانی دوم، به طور کلی به فراموشی سپرده شد. اما بعد از  جنگ و در سال‌های رکود اقتصادی آمریکا مورد استقبال بی‌سابقه‌ای قرار گرفت؛ به طوری که در سال 1998 هیئت دبیران «مادرن لایبری» این کتاب را بهترین رمان قرن بیستم و دومین رمان انگلیسی زبان این قرن معرفی کردند.

کتاب «گتسبی بزرگ» اولین بار در سال 1344 در ایران ترجمه و به چاپ رسیده است. همچنین فیلمی با اقتباس از این کتاب با بازی «لئوناردو دی کاپریو» در نقش گتسبی در سال 2013 ساخته شده است.

«...وقتی کلیپ اسپرینگر آهنگ «در آشیانه عشق» را نواخت، ناشاد و غمین روی صندلی پیانو به طرف گتسبی چرخید و غمگنانه او را نگریست.

-         می‌بینی که تمرین ندارم. گفتم نمی‌توانم بنوازم. من واقعاً تمرین کم... گتسبی آمرانه گفت: "کم حرف بزن، رادمرد. بنواز."

                    صبحدمان،

                    شبانگاهان،

                    ما را نشاطی نیست...

در خارج از ساختمان باد غوغا می‌کرد و در طول تنگه‌ گاه آسمان برقی کم رمق می‌زد، حالا همه‌ی رعد و برق‌ها در ایست‌اگ اتفاق می‌افتاد. قطارهای الکتریکی که مسافران را جابه‌جا می‌کردند در میان باران از نیویورک راهی خانه بودند. حالا ساعتی بود که انبوه عظیم مردم جابه‌جا می‌شدند و هیجان در هوا پرپر می‌زد.

               یک چیز حتمی است و هیچ چیز حتمی‌تر نیست

               ثروت‌مندان ثروت‌مندتر می‌شوند و فقیران بچه می‌آورند.»هیچ دیدگاهی ثبت نشده استبرای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید.

دسته بندی ها