شکسپیر

11 آذر 1398 - 3:59
شکسپیر

بخش 1

متوسط

بخش 2

متوسط

بخش 3

متوسط

بخش 4

متوسط

بخش 5

متوسط

بخش 6

متوسط

بخش 7

متوسط

بخش 8

متوسط

بخش 9

متوسط

بخش 10

متوسط

ویلیام شکسپیر نویسنده انگلیسی در طول عمر خود چهل نمایشنامه نوشت. کمدی‌ها، تراژدی‌ها و نمایشنامه‌های تاریخی او پر از شخصیت‌های جالب توجه است: پادشاه، فیلسوف، مست، جیب‌بر، آدمکش. امروزه، هنوز هم نمایشنامه‌های او بیش از هر نمایشنامه دیگری در جهان خوانده و اجرا می‌شود.

شکسپیر در حقیقت شاعر انسانیت و نقاش خصایل نیک و بد انسان بود. نمایشنامه‌های تاریخی او به وقایع بی‌روح و کهنه روح تازه می‌بخشند و شخصیت‌های واقعی ادوار مختلف را با طرز فکر و عادات و خصوصیات هر کدام برای خواننده مجسم می‌سازند. قدرت او در تلفیق و ترکیب صحنه‌های پراکنده و ارائه آن‌ها به صورت یک جریان واحد حاکی از زبردستی بی‌نظیر او در فن نمایش است. نمونه‌ی این هنر را می‌توان در تشریح دوره‌ی نفرت‌انگیز سلطنت جان یا کناره‌گیری ریچارد دوم یا مصیبت‌های هنری چهارم یافت.

این کتاب صوتی برای افراد علاقه‌مند به تاریخ و زندگی‌نامه‌ی اشخاص بزرگ جهان، بر اساس کتاب ویلیام شکسپیر از انتشارات ققنوس آماده شده است.

در بخشی از این کتاب صوتی ویلیام شکسپیر می‌شنویم:

رنسانس جنبش فرهنگی بود که در اوایل سده چهاردهم در ایتالیا شروع شد و واژه رنسانس از واژه لاتین به معنی «تولد دوباره» اقتباس شده است. طی این دوران توجه به هنر و ادبیات و علوم و اکتشافات جهانی و پیشرفت در آن‌ها دوباره جان گرفت. مردم با واکنش علیه فرهنگ کلیسایی قرون وسطا، ارزش‌های تازه‌‌تری را در جهان انسانی یافتند. حدود قرن هفدهم که دوران رنسانس به پایان رسید، تصور مردم از جهان کاملاً عوض شده بود.هیچ دیدگاهی ثبت نشده استبرای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید.

دسته بندی ها