دلتنگی های نقاش خیابان چهل و هشتم

19 دی 1397 - 4:30
دلتنگی های نقاش خیابان چهل و هشتم

بخش 1

متوسط

بخش 2

متوسط

بخش 3

متوسط

بخش 4

متوسط

بخش 5

متوسط

بخش 6

متوسط

بخش 7

متوسط

بخش 8

متوسط

بخش 9

متوسط

بخش 10

متوسط

بخش 11

متوسط

بخش 12

متوسط

بخش 13

متوسط

بخش 14

متوسط

بخش 15

متوسط

بخش 16

متوسط

بخش 17

متوسط

بخش 18

متوسط

بخش 19

متوسط

بخش 20

متوسط

بخش 21

متوسط

بخش 22

متوسط

بخش 23

متوسط

بخش 24

متوسط

بخش 25

متوسط

بخش 26

متوسط

بخش 27

متوسط

بخش 28

متوسط

بخش 29

متوسط

بخش 30

متوسط

بخش 31

متوسط

بخش 32

متوسط

بخش 33

متوسط

بخش 34

متوسط

بخش 35

متوسط

بخش 36

متوسط

بخش 37

متوسط

بخش 38

متوسط

کتاب صوتی دلتنگی‌های نقاش خیابان چهل و هشتم در فرم و محتوا کتابی مدرن محسوب می‌شود. این کتاب با کنار گذاشتن قواعد داستان‌نویسی سنتی، ساختاری جدید به داستان مدرن بخشیده است. نثر سلینجر گیرا است و داستان او اگرچه اتفاقی در آن نمی‌افتد ولی کشش بسیاری دارد. روایت زندگی روزمره و پرداختن به درون شخصیت‌های داستان به‌جای تأکید بر وقایع بیرونی از ویژگی‌های نثر سلینجر است. داستان‌های این کتاب حکایت آزادی و تنهایی شخصیت‌های آن است و زندگی روزمره را به‌گونه‌ای روایت می‌کند که برای هر خواننده امروزی به‌راحتی قابل‌باور است. ازاین‌روست که آثار او مورد استقبال همگان قرارگرفته است.
نثر کتاب صوتی دلتنگی‌های نقاش خیابان چهل و هشتم جذابیت‌های نثر خاص سلینجر را دارد و قابلیت ایجاد فضاهای دوگانه و تقابل‌های بین امید و ناامیدی و فساد و معصومیت را به او می‌بخشد. درعین‌حال در میان بیان تقابل زندگی روزمره و مفاهیم مدرنی که از پیش در ذهن ما ثبت گشته است نقدی جدی به مدرنیسم و زندگی امروزی بشر وارد می‌کند. درون‌گرایی وجه بارز داستان‌های سلینجر است و از این رو شخصیت‌ها نیز درون‌گرا هستند و مخاطب به ذهن و تنش‌های ذهنی آن‌ها وارد می‌شود و در میان تقابلی قرار می‌گیرد که برای کشف حقیقت به وجود آمده است.

شخصیت‌های کتاب صوتی دلتنگی‌های نقاش خیابان چهل و هشتم را سلینجر خلق کرده است ولی آن‌ها دقیقا مشابه ما هستند. ما مردمی که در عصر حاضر زندگی می‌کنیم با دغدغه‌های جدید خودمان. شخصیت‌ها تخیلی یا عجیب نیستند، مهارت فوق‌العاده‌ای ندارند و احساساتی واقعی و رفتاری معمول از خود بروز می‌دهد. سیمور گلس شخصیتی که سلینجر قسمت‌هایی از زندگی او را در داستان‌های مختلف ترسیم کرده است در یکی از داستان‌های این مجموعه به نام دلتنگی‌های نقاش خیابان چهل و هشتم نیز حضور دارد و طرفداران او پایان‌بندی زندگی یکی از جذاب‌ترین و محبوب‌ترین شخصیت‌های داستانی قرن حاضر را در این داستان می‌شنوند.
جوایز کتاب صوتی دلتنگی‌های نقاش خیابان چهل و هشتم:
کتاب صوتی دلتنگی‌های نقاش خیابان چهل و هشتم یا همان کتاب نه داستان یکی از ده کتاب کلاسیک مدرن جهان شمرده شده است. سلینجر آثار کمی منتشر ولی افتخارات زیادی کسب کرده است. کتاب پرفروش او ناتوردشت در سال 1999 یکی از صد رمان برتر قرن بیستم شناخته شد. به گفته بسیاری سلینجر آثار منتشرنشده بسیاری دارد و جامعه ادبی جهان منتظر انتشار این مجموعه‌ها پس از مرگ او و سپس واکنش مخاطبان و منتقدان هستند.هیچ دیدگاهی ثبت نشده استبرای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید.

دسته بندی ها